Wracają polowania zbiorowe

Mimo przedłużenia obostrzeń związanych z epidemią COVID-19, od 01 lutego br. można organizować polowania zbiorowe na dziki w związku ze skuteczną walką z ASF – wynika z podpisanego projektu rozporządzenia rządu.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie
w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, dodano do § 28 ust. 11 pkt 3 w następującym brzmieniu: „3) zgrupowań, spotkań lub zebrań związanych z realizacją zadań mających na celu zwalczanie lub zapobieganie rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych zwierząt, w tym zwierząt wolno żyjących (dzikich).” 

Zastosowana zmiana w rozporządzeniu umożliwiła organizowanie poszukiwań padłych zwierząt mogących stanowić zagrożenie epizootyczne, budowę urządzeń ograniczających lub zatrzymujących migrację zwierząt w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych zwierząt oraz organizację polowań zbiorowych,  podczas których dokonuje się odstrzału zwierzyny w celu ograniczenia liczebności populacji mogącej stwarzać zagrożenie epizootyczne.

hunting, hunter, gun

1 thought on “Wracają polowania zbiorowe”

  1. Świetny post! przekazałeś swoje spostrzeżenia w sposób, który angażuje czytelnika od pierwszej linijki. To naprawdę wartościowa lektura dla każdego zainteresowanego tematem!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *