Sytuacja wilka w Polsce

Gościem naszego Koordynatora ds. Łowiectwa i Leśnictwa będzie Pan Prof. dr hab. Krzysztof Schmidt (zastępca dyrektora ds. Naukowych Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży). Pan profesor prowadzi badania nad ekologią dużych drapieżników – rysia i wilka, w szczególności nad ich wpływem na populacje ich ofiar – ssaków kopytnych. Zajmuję się również problemem zmienności genetycznej populacji rysia.

W wywiadzie na Temat “sytuacji wilka w Polsce” dowiemy się min. o zachowaniu tego gatunku i rozwoju na przestrzeni ostatnich lat w naszym kraju. Przedstawiona zostanie strategia zarządzania wilkiem w krajach Unii Europejskiej. Ponadto dowiemy się również jak powinniśmy się zachować podczas bezpośredniego spotkania z tym zwierzęciem i uzyskamy odpowiedz na pytanie nurtujące chyba wszystkich : czy wilk może zaatakować człowieka…?

1 thought on “Sytuacja wilka w Polsce”

  1. Ten blog jest niesamowicie wartościowy! Znajduję tu zawsze inspirujące treści i ciekawe artykuły, które są nie tylko pouczające, ale również przyjemne w czytaniu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *