Fotorelacja z warsztatów terenowych w ramach Projektu pt. “Szkolny projekt edukacji przyrodniczo-leśnej #ProjektŚwiadomość”

W ramach Projektu “Szkolny Projekt Edukacji Przyrodniczo-Leśnej #ProjektŚwiadomość” przeprowadzono warsztaty terenowe dla ponad 300 uczniów w wieku szkolnym, . Uczniowie przed zajęciami praktycznymi na terenach leśnych w ramach Projektu otrzymali E-booka oraz uczestniczyli w szkoleniach e-learningowych. Warsztaty terenowe zostały przeprowadzone na terenach edukacyjnych Nadleśnictwa Jabłonna w Szkółce Edukacyjnej Leśnictwa Skierdy.
 
Zajęcia terenowe obejmowały obszary związane z zrównoważoną gospodarką leśną jako formą ochrony przyrody, gospodarką łowiecką oraz ekologią i ochroną środowiska
Uczestnicy warsztatów mogli m.in.:
▶️ dowiedzieć się na czym polega praca leśnika (w praktyce),
▶️ zapoznać się z procesem sztucznego powstawania lasu od samego zbioru nasion przez proces wysiewu w szkółce kontenerowej do powstania dojrzałego drzewostanu,
▶️ zapoznać się z zasadami ppoż
▶️ zapoznać się  działaniami, które są podejmowane w celu ochrony środowiska,
▶️ zapoznać się z zasadami jak działać w sytuacji zgubienia się w lesie,
▶️ zapoznać się z zasadami małej retencji prowadzonej w lasach
▶️ poznać rolę myśliwego w środowisku
▶️ obejrzeć wystawę trofeów oraz eksponatów łowieckich.
 
Uczestnicy Projektu otrzymali również na zakończenie pamiątkowe certyfikaty oraz gadżety !
 
Projekt został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z  Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.
 
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTOLERACJI Z WASZTATÓW TERENOWYCH
 

3 thoughts on “Fotorelacja z warsztatów terenowych w ramach Projektu pt. “Szkolny projekt edukacji przyrodniczo-leśnej #ProjektŚwiadomość””

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *