Wracają polowania zbiorowe

Mimo przedłużenia obostrzeń związanych z epidemią COVID-19, od 01 lutego br. można organizować polowania zbiorowe na dziki w związku ze skuteczną walką z ASF – wynika z podpisanego projektu rozporządzenia rządu.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie
w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, dodano do § 28 ust. 11 pkt 3 w następującym brzmieniu: „3) zgrupowań, spotkań lub zebrań związanych z realizacją zadań mających na celu zwalczanie lub zapobieganie rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych zwierząt, w tym zwierząt wolno żyjących (dzikich).” 

Zastosowana zmiana w rozporządzeniu umożliwiła organizowanie poszukiwań padłych zwierząt mogących stanowić zagrożenie epizootyczne, budowę urządzeń ograniczających lub zatrzymujących migrację zwierząt w celu zatrzymania rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych zwierząt oraz organizację polowań zbiorowych,  podczas których dokonuje się odstrzału zwierzyny w celu ograniczenia liczebności populacji mogącej stwarzać zagrożenie epizootyczne.

hunting, hunter, gun

5 thoughts on “Wracają polowania zbiorowe”

  1. Świetny post! przekazałeś swoje spostrzeżenia w sposób, który angażuje czytelnika od pierwszej linijki. To naprawdę wartościowa lektura dla każdego zainteresowanego tematem!

  2. Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?

  3. Ten blog jest po prostu niesamowity – jego różnorodność, głębia treści i profesjonalne podejście do każdego tematu sprawiają, że nie tylko uczę się nowych rzeczy, ale także czuję się częścią społeczności, która stara się wspólnie rozwijać i dzielić się wiedzą oraz doświadczeniem, co jest dla mnie niezwykle inspirujące i motywujące!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *