Fundacja Polskie Lasy składa wniosek do Komisji ds. Etyki Poselskiej w sprawie wypowiedzi poseł Klaudii Jachiry

Fundacja Polskie Lasy w dniu 9 marca 2021 r. złożyła wniosek do Komisji ds. Etyki Poselskiej w sprawie wypowiedzi dotyczącej “sprawozdania Komisji o poselskim projekcie ustawy zmieniającej ustawę o zmianie ustawy Prawo łowieckie oraz niektórych innych ustaw” z dnia 24 lutego br. poseł Klaudii Jachiry podczas 26 posiedzenia Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. 

W ocenie fundacji wypowiedź, w której Pani poseł w publicznym wystąpieniu znieważa oraz obraża myśliwych (stanowiących grupę osób) nazywając ich “zwyrodnialcami z strzelbami” nie licuje z godnością piastowanego przez Nią stanowiska i wpisuje się w niedopuszczalną retorykę podscycania nienawiści wobec tej grupy społecznej, której członkowie wykonują zlecone przez ustawodawcę zadania z zakresu gospodarki łowieckiej i ochrony środowiska przyrodniczego. Osoba piastująca tak wysoką funkcje publiczną powinna nie przyczyniać się do szerzenia antagonizmów społecznych oraz nie stosować retoryki opartej na własnych uprzedzeniach. W naszej ocenie poseł na Sejm RP  będąc przedstawicielem wybranym przez naród, powinien prezentować w swoim zachowaniu określone wartości, których w naszej ocenie podczas tego wystąpienia na mównicy sejmowej Pani poseł zabrakło – w tej sytuacji nie mogliśmy pozostać obojętni temu zachowaniu i postanowiliśmy po przeprowadzeniu szczegółowej analizy wystąpienia złożyć wniosek do Komisji ds. Etyki Poselskiej o wszczęcie i przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego mającego na celu ustalenie odpowiedzialności Pani poseł.

Poniżej pełna treść złożonego “wniosku”.

3 thoughts on “Fundacja Polskie Lasy składa wniosek do Komisji ds. Etyki Poselskiej w sprawie wypowiedzi poseł Klaudii Jachiry”

  1. Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *